Junior’s Cup 2022

⭐️Festival de fotbal juvenil la ⚽Țara Hațegului Junior’s Cup – Ediția a V-a 🏆

🏆20-22 Iunie 2022🏅
✅Categorii de vârstă: 2010, 2012, 2014✅
🏆27-29 Iunie 2022🏅
✅Categorii de vârstă: 2011, 2013, 2015✅
🏆22-24 August 2022🏅
✅Categorii de vârstă: 2009, 2008✅
🏟️Pe stadioanele din Hațeg și Sântămăria-Orlea🏟️
⚽ Va fi un turneu cu opt echipe de top, pe fiecare categorie de vârstă. Pana in prezent, au confirmat prezența următoarele cluburi:
1. CSC Sântămăria Orlea
2. Retezatul Hateg
3. Corvinul Hunedoara
4. Viitorul Hunedoara
5. CSM Deva
6. SF Damian Militaru
7. Sorii Juniors Lupeni
8. Star Academy Călan
9. FC Dinamo Bucuresti
10. Sport Team Bucuresti
11. Udinese Academy Bucuresti
12. CFR Cluj
13. U Cluj
14. Viitorul Cluj
15. Sporting Cluj
16. U Revolution Cluj
17. UTA Arad
18. Ripensia Timișoara
19. Atletico Timișoara
20. FC Dudești Noi TM
21. Luceafărul Dr. Tr. Severin
22. Pandurasul Tg Jiu
23. Interstar Sibiu
24. Abba Jibou
25. CSM Resita
26. U Craiova
27. E-TWOW Craiova
28. Pro Junior Craiova
🔝 Nume importante ale fotbalului romanesc si-au anuntat prezenta la turneul nostru, Aurel Ticleanu, Gigi și Catalin Multescu, Marius Alexe, Silviu Bogdan si Florin Caramavrov. Vor fi alaturi de noi, partenerii si sponsorii nostri : FRF, AJF Hunedoara, Acerbis, CJ Hunedoara, Primaria Sântămăria Orlea, Primaria Hateg, Bosco Amico SRL si Adaconi SRL🔝
💯„Din pasiune pentru sport, totul pentru dezvoltarea fotbalului juvenil!”💯
❗Vă așteptăm cu drag!❗

Clasament Categoria 2010

Locul I: Atletico Timişoara

Locul II: Panduraşul Tg. Jiu

Locul III: CSM Deva

Locul IV: E-TWOW Craiova

Locul V: SF Damian Miltaru

Locul VI: Udinese Academy Bucureşti

Locul VII: CSM Reşiţa

Locul VIII: Sorii Junior’s Lupeni

Clasament Categoria 2012

Locul I: Corvinul Hunedoara

Locul II: UTA Arad

Locul III: Luceafărul Drobeta Turnu Severin

Locul IV: Retezatul Haţeg

Locul V: UTA Arad Roşu

Locul VI: CFR Simeria

Locul VII: CSM Deva

Locul VIII: Abba Jibou

Clasament Categoria 2014

Locul I: SF Damian Militaru

Locul II: AS Pro Junior Craiova

Locul III: CSC Sântămăria-Orlea

Locul IV: ACS Stars Academy Călan

Locul V: Sorii Junior’s Lupeni

Locul VI: Retezatul Haţeg Roşu

Locul VII: CFR Simeria

Locul VIII: Retezatul Haţeg Alb